Alicia's turn doelen van 2021; het tweede deel van haar blog
03 februari 2021 
3 min. leestijd

Alicia's turn doelen van 2021; het tweede deel van haar blog

In mijn vorige blog konden jullie deel 1 van mijn turn doelen

lezen. En bij een deel 1 hoort een deel 2, dus hier komt ie!

turnblog-alicia-doelen

Sprong

Ik vind sprong echt een vervelend toestel… Ik heb een vreemde angst voor de combinatie plank

en pegasus, waardoor ik tijdens trainingen vaak niet durf of alleen koprollen maak. Mijn hoofddoel voor 2021 bij dit toestel is dan ook om stappen te zetten om over mijn angst heen te komen en om niet op te geven als het niet lukt! Want op wedstrijden gaat het wel altijd goed en heb ik ooit zelfs een half in half uit gesprongen, zonder daarvoor voor te trainen. En ik wil naast de overslag
De overslag is een element in de turnsport die veel terug komt. Op diverse toestellen wordt het element geturnd. Denk aan een overslag ( in combinatie met een salto) op vloer, of aan de overslag over pegasus. Ook als..
ook de half in half uit leren! Ik vind het zo cool om meer dan 1 sprong te kunnen, dus dat is sowieso één van mijn turn doelen!

Brug doelen

Brug is mijn favoriete toestel! Ik ben een krachtturnster en brug gaat mij redelijk goed af. Ik wil in 2021 mijn oefening netjes maken, dus met gestrekte tenen en zonder kromme armen en benen turnen

. Daarnaast wil ik mijn oefeningen door kunnen turnen zonder stopjes tussendoor, want die heb ik redelijk veel. Ook wil ik mijn opzwaai
De opzwaai is één van de turnelementen binnen het turnen. Bijvoorbeeld op brug: vanuit streksteun je benen eerst zo ver mogelijk naar voren hellen om deze vervolgens zo hoog mogelijk achter op te zwaaien.
horizontaal krijgen en de zolendraai
De zolendraai is één van de turnelementen binnen het turnen. Vanuit streksteun op de brug ophurken met je voeten tussen je handen. Je benen helemaal uitstrekken tot een verticale houding. Vervolgens achterwaarts een..
van de rekstok
Jonge kinderen zijn in de speeltuin vaak op een rekstok te zien. Lekker zwaaien, hangen en duikelen. Maar goed ook, de motorische vaardigheden die hiermee worden geoefend, zijn erg belangrijk. Zo zorgt duikelen..
naar de brug halen! Mijn laatste brugdoel is de salto van brug.

Voor corona begon was dat mijn afsprong op wedstrijden en kon ik hem. Helaas durfde ik hem na de eerste lockdown niet meer. Twee weken voor de tweede lockdown was de salto af EINDELIJK weer gelukt! Maar goed, toen kwam lockdown 2 en kan ik weer geen salto van brug oefenen. Ik hoop dat ik hem na de lockdown nog durf, maar zoals ik in de eerste doelenblog schreef moet ik realistisch kijken naar die angsten, dus dat komt wel goed!

brug-alicia-doelen

Balk

Ik vind de balk altijd een beetje te smal, heb jij dat ook? Mijn grootste doel voor balk is mijn oefening helemaal doen op de wedstrijdhoogte, met een loopsprong

mét beenspreiding😉. Hoe hoger de balk wordt hoe minder gespreid mijn loopsprongen worden…. Ook wil ik na de lockdown de salto achteruit nog kunnen, want die durfde ik voor de lockdown eindelijk alleen😊.

balk-alicia-doelen

Doelen op vloer

Het laatste toestel is vloer, naja toestel, onderdeel vind ik een beter woord voor vloer. Net voor de tweede lockdown hadden we eindelijk een airtrack

bij elkaar gespaard! Supervet, alleen als ik daar arabier
Als je op turnen zit, over turnen leest of op televisie naar turnen kijkt, heb je vast al vaak het woord arabier horen vallen. Niet alleen is het iemand die Arabisch spreekt en een paardenras, ook is het een..
flikflak op spring is het eerder een streksalto dan een flikflak, een van mijn doelen is om bij die soort van streksalto wel mijn handen op de grond te zetten en er het liefste nog een salto achteraan te plakken (gewoon gehurkt hoor😉). Ook wil ik mijn wisselspagaat wat eleganter turnen, want ik heb daar vaak redelijk kromme benen mee en ik mijn armen zijn net spaghettislierten.

Mijn laatste doel op vloer is afhankelijk van corona, ik wil namelijk ontzettend graag mijn vloeroefening

op een wedstrijd
Hallo, Ik ben Robine en ga jullie meenemen door mijn turnjaren. Ik ben 16 jaar en turn bij SV Pax Haarlemmermeer. Dit seizoen was ik 2de jaars senior 1ste divisie. Helaas was er een abrupt eind aan dit seizoen. Ik heb..
laten zien! Ik heb hem helemaal zelf gemaakt en ik ben er echt ontzettend trots op! Hij past echt goed bij mij en hij wordt steeds beter 😊. Dus hopen dat er wedstrijden komen, anders schuif ik dit doel door naar 2022, maar dat duurt nog zo lang…

Kracht en lenigheid

Naast toestellen zijn kracht en lenigheid

bij turnen natuurlijk ook heel belangrijk! Tijdens de kracht en lenigheid bij de warming up mag
MAG staat voor Men Artistic Gymnastics. Dit is de naam voor de mannen turnsport.
ik wel wat serieuzer meedoen, ik neem, vooral bij kracht, best vaak even een pauze, terwijl dat niet de bedoeling is. Ook wil ik allebei de spagaten kunnen, want dat vind ik gewoon cool en dat helpt bij mijn sprongenseries op vloer en balk. Mijn allerlaatste doel is om thuis meer kracht en lenigheid te doen. Gelukkig zitten we nu veel thuis en heb ik er enorm veel tijd voor! Ik heb voor mijzelf een 40 dagen challenge gemaakt, waarbij ik nu al op dag 22 zit. Bij deze challenge moet ik elke dag 6 krachtoefeningen doen en schrijf ik op welke score ik heb gehaald. Ook wil ik minimaal 1 keer in de week mijn lenigheid bijhouden en thuis het boogje
De meeste meisjes (en jongens!) die op turnen zitten, zijn behoorlijk lenig. Ze vallen zonder moeite in spagaat en staan liever op hun handen dan op hun voeten. Ook vinden de meeste turnsters het een gaaf en mooi..
leren!

Beter Turnen in de lockdown

Ik heb dus voorlopig genoeg te doen! Ook kan ik thuis veel doen, zoals online work-outs, de challenges van Beter Turnen en de challenges van mijn eigen turnclub. Wat doe jij in deze lockdown tijd? En wat zijn jouw toestel doelen voor 2021? Ik hoor het graag via de reacties of in de ThuisTurnApp!

turnen-lockdown-doelen

Over de schrijver
24 jaar, turnster en trainster bij GTV Argos. Naast turnen loop ik hard en doe ik aan fitness. Ik studeer aan de ALO in Nijmegen. Ik geef les aan de kleuters, de springgroep en de selectie. Ik schrijf over lesgeven, problemen die ik als trainster ervaar en het turnen zelf natuurlijk ;-) Alicia is gastblogger bij Beter Turnen.
Reactie plaatsen